Standard wykonania

STANDARD WYKONANIA BUDYNKU i LOKALU MIESZKALNEGO

Skrócony opis:

Budynek wielorodzinny oznaczony literą „E”, niski, 4 kondygnacyjny, niepodpiwniczony z trzema osobnymi klatkami schodowymi. W budynku znajduje się łącznie 46 mieszkań /segment E1 – 21 mieszkań, segment E2 – 13 mieszkań, segment E3 – 12 mieszkań/. W budynku zaprojektowano również 29 komórek lokatorskich.

Budynek wielorodzinny oznaczony literą „F”, niski, 5 kondygnacyjny, niepodpiwniczony z dwoma osobnymi klatkami schodowymi. W budynku znajduje się łącznie 39 mieszkań /segment F1 – 25 mieszkań, segment F2 – 14 mieszkań/. W budynku zaprojektowano również 24 komórki lokatorskie.

Budynek wielorodzinny oznaczony literą „G”, niski, 4 kondygnacyjny, niepodpiwniczony z jedną klatką schodową. W budynku znajduje się łącznie 11 mieszkań.

W każdym segmencie cichobieżna winda..

Bezpłatne parkingi dla mieszkańców.

Standard wykonania mieszkania

1.

Technologia budowy

Posadowienie na głębokich palach fundamentowych, ściany fundamentowe żelbetowe izolowane, konstrukcja tradycyjna o krzyżowym układzie konstrukcyjnym, usztywniona ścianami poprzecznymi i stropem żelbetowym.

2.

Ściany zewnętrzne

Konstrukcja żelbetowa z wypełnieniem cegłą wapienno -piaskową silikat 24 cm + 18 cm styropianu!. Silikat to naturalny materiał o wysokiej gęstości, który gwarantuje bardzo dobrą izolacyjność akustyczną i akumulację ciepła. Sprawia to, że ściany z bloków wapienno-piaskowych doskonale sprawdzają się jako przegrody zewnętrzne i międzylokalowe zapewniając komfort i ciszę oraz bardzo dobre warunki termiczne, szczególnie w upalne letnie dni.   Silikaty maja również doskonałą zdolność regulacji wilgotności zapewniając zdrowe i komfortowe warunki w mieszkaniu.

3.

Elewacja

Tynk silikatowo-silikonowy w kolorystyce zbliżonej do przedstawionych na wizualizacjach.

4.

Wejście do budynku

Wejścia do budynku wykończone okładziną. Stolarka drzwiowa aluminiowa, instalacja domofonowa, skrzynki pocztowe.

5.

Klatki schodowe

Duże, nowoczesne cichobieżne windy przystosowane do transportu osób niepełnosprawnych, posadzki wykończone płytkami gresowymi,  balustrady malowane proszkowo, tynki gipsowe malowane wykończone.

6.

Ściany wewnętrzne nośne, międzylokalowe

Cegła wapienno-piaskowa 18 i 24 cm.

7.

Ściany działowe
w mieszkaniu

Bloczki drobnowymiarowe gipsowe

8.

Wykończenie ścian
i sufitów

Tynki wewnętrzne gipsowe.

9.

Wykończenie podłóg

„Podłoga pływająca” - wylewka betonowa zbrojona przeciwskurczowo na warstwie izolacji akustycznej przygotowana pod położenie paneli podłogowych, wykładziny, płytek lub parkietu.

10.

Stolarka okienna

Okna sześciokomorowe PCV z nawiewnikami i szybami termoizolacyjnymi, kolor: wewnątrz – białe, a na zewnątrz szare. Ponadto w mieszkaniach na parterze zamocowane zostaną ochronne rolety zewnętrzne!

11.

Parapety wewnętrzne

Parapety drewniane lub pcv

12.

Drzwi wejściowe
do mieszkania

Drzwi pełne, wzmacniane, w okleinie drewnopodobnej, wizjer, zamek patentowy.

13.

Balkony/loggie

Żelbetowe, balustrady.

14.

Ogrzewanie,
ciepła woda

Instalacja poprowadzona z miejskiej sieci ciepłowniczej (PEC) poprzez wymiennikownię zlokalizowaną na parterze. Dla każdego mieszkania zaprojektowano indywidualną instalację w systemie rozdzielaczowym wyposażonym w armaturę odcinającą, regulacyjną i pomiarową. Grzejniki panelowe, nisko pojemnościowe z zaworami termoregulacyjnymi, w łazienkach drabinkowe.

 15.

Instalacja wody

Podejścia wykonane pod urządzenia w kuchni (zlewozmywak, zmywarka) oraz urządzenia sanitarne w łazience i WC, bez białego montażu.

16.

Instalacja elektryczna

Kompletna z osprzętem typu: gniazdka i kontakty, a punkty oświetleniowe zakończone kostką. W kuchni zaprojektowano dodatkowe miejsce do podłączenia kuchni elektrycznej (siła).

 17.

Liczniki

Osobne liczniki wody zimnej, ciepłej, c.o. i prądu dla każdego mieszkania.

18.

Wentylacja

Zaawansowany system wentylacji mechanicznej! oddzielny dla każdego mieszkania, dzięki czemu unikamy rozchodzenia się zapachów po budynku i zapobiegamy wilgoci w mieszkaniu.

19.

 

Instalacja TV,
internetowa,
telefoniczna, domofonowa

 

Pełne okablowanie dla instalacji telewizji kablowej i naziemnej tv satelitarnej, system zbiorczych anten satelitarnych umieszczonych na dachu – dowolny dekoder!,  instalacje internetowe i telefoniczne, podłączony domofon w przedpokoju.

20.

Mała architektura

Chodniki i podejścia z kostki brukowej, zielone klomby.