Lokalizacja

Położenie

Głównym atutem Osiedla Bursztynowego jest jego lokalizacja w śródmieściu Gliwic przy ul. Kozielskiej 74. Osiedle jest doskonale skomunikowane z centrum miasta, zaledwie 12 minut pieszo do Rynku oraz z głównymi miastami aglomeracji śląskiej poprzez szybki dostęp do DK88 /Katowice – Strzelce Opolskie/ i DK78 /Rybnik-Tarnowskie Góry/. Dogodne jest również połączenie z autostradami A1 i A4.

W pobliżu Osiedla Bursztynowego znajduje się pełna infrastruktura niezbędna w życiu codziennym tj. przedszkola, szkoły, hala sportowa, ośrodek zdrowia, sklepy, obiekty rekreacyjne, a także Park handlowy Arena wraz z kompleksem rozrywkowym.

Jednocześnie osiedle zlokalizowane jest spokojnej dzielnicy śródmieścia Gliwic, w niewielkiej odległości od Parku Starokozielskiego, tras rowerowych i zielonych ogródków działkowych. Jest więc, to idealne miejsce do wypoczynku z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

loc_ico1

loc_ico2

loc_ico3

loc_ico4

Zobacz panoramę

panorama

Komunikacja

gliwice bliżej

Gliwice położone są w południowo-zachodniej Polsce, w zachodniej części województwa śląskiego, nad rzeką Kłodnicą. Liczą ponad 190 tys. mieszkańców, zajmują ok. 134,2 km2 powierzchni. Jako jedno z czternastu miast wchodzą w skład Metropolii Silesia, największego organizmu wielkomiejskiego w tej części Europy.

Akademicki charakter miasta to zasługa Politechniki Śląskiej, jednej z największych w Polsce uczelni technicznych, Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości oferującej kształcenie na kierunkach ekonomiczno-humanistycznymi oraz Kolegium Języklowe Politechniki Śląskiej.. W Gliwicach istnieją także placówki Polskiej Akademii Nauk: Instytut Inżynierii Chemicznej, Instytut Informatyki Teoretycznej i Stosowanej oraz Centrum Materiałów Polimerowych.
W Gliwicach znajduje się największa z czterech podstref Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podstrefa gliwicka obejmuje tereny o łącznej powierzchni 981 ha, z czego na 378 ha na obszarze miasta. Swoje fabryki zlokalizowali tutaj przedstawiciele m.in. przemysłu motoryzacyjnego, chemicznego i logistyki.

Swym mieszkańcom i odwiedzającym miasto gościom Gliwice zapewniają bogatą ofertę rekreacyjną i kulturalną. Na szczególną uwagę zasługują liczne tereny zielone oraz odnowiona Palmiarnia Miejska. W 4 pawilonach Palmiarni zgromadzono ponad 5600 roślin, z których najstarsze mają ponad 100 lat. Do dyspozycji gości i mieszkańców jest Gliwicki Teatr Muzyczny, a także kina, galerie, kluby, najstarsze na Śląsku Muzeum oraz Ruiny Teatru Miejskiego, obecnie rewitalizowane, zapewniające niepowtarzalny klimat prezentowanym przedsięwzięciom artystycznym.

Symbolem miasta jest Radiostacja Gliwicka, 111-metrowa wieża z modrzewiowego drewna wokół której zaaranżowano doskonałe miejsce rekreacji. Wieczorem można podziwiać wspaniałą iluminację.

Dzięki staraniom władz samorządowych na terenie Gliwic zlokalizowano aż dwie autostrady - A1 i A4. Przecinają się na węźle "Gliwice-Sośnica", gdzie otwarto największe skrzyżowanie autostradowe w Polsce. Autostrady tworzą obwodnicowy pierścień wokół miasta ("jedynka, czwórka" i tzw. "stara autostrada" czyli DK 88).
W południowej części Gliwic (2 km od centrum) znajduje się lotnisko sportowe, obsługujące lekkie samoloty pasażerskie, a w odległości 43 km od miasta leży Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice.

Żródło: https://gliwice.eu

gliwice arena_biznesu